Movies
Ratings
38
AlwaysRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 5.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.5
IdentityRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
Northern Limit LineRated ★ 4.5
The Man from NowhereRated ★ 5.0
The Beauty InsideRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 4.5
The Bucket ListRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.5
Man in LoveRated ★ 5.0
The ThroneRated ★ 3.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0