Movies
Ratings
24
WhiplashRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Cries and WhispersRated ★ 5.0
Belle & SebastianRated ★ 4.5
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.5
SaltRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The AttorneyRated ★ 2.5
HerRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 4.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
Sea FogRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 3.0
One on OneRated ★ 2.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
The Royal TailorRated ★ 2.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 1.5