Movies
Ratings
25
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
Joint Security AreaRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Someone SpecialRated ★ 4.0
K-PAXRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 2.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0