Movies
Ratings
97
Goodbye, EmmanuelleRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.5
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White HouseRated ★ 5.0
MidwayRated ★ 5.0
Morning GloryRated ★ 5.0
2012Rated ★ 5.0
SpanglishRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
Men in Black IIRated ★ 5.0
Men in BlackRated ★ 5.0- WishRated ★ 5.0
The OutpostRated ★ 5.0
Street KingsRated ★ 5.0
What's Your Number?Rated ★ 4.0
LockoutRated ★ 2.5
The TakeRated ★ 4.0
ChefRated ★ 3.0