Movies
Ratings
41
Love FictionRated ★ 2.5
Love ActuallyRated ★ 1.5
InterstellarRated ★ 3.5
Architecture 101Rated ★ 2.5
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
SecretRated ★ 3.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 3.5
HelplessRated ★ 4.5
X-Men Origins: WolverineRated ★ 5.0
ArrivalRated ★ 2.5