Movies
Ratings
135
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 5.0
The HostRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
BladeRated ★ 4.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 5.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: The Wrong TrousersRated ★ 5.0
Love on DeliveryRated ★ 5.0
Nowhere to HideRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: A Close ShaveRated ★ 4.0
Star Wars: Episode II - Attack of the ClonesRated ★ 5.0
X-MenRated ★ 3.5
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 3.5
The MummyRated ★ 4.5