Movies
Ratings
84
The Hunger GamesRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.0
National TreasureRated ★ 3.5
National Treasure: Book of SecretsRated ★ 3.5
The RockRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Memories of MatsukoRated ★ 5.0
ApocalyptoRated ★ 5.0
Maundy ThursdayRated ★ 3.5
HopeRated ★ 3.5
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 4.0
JumanjiRated ★ 4.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
FamilyhoodRated ★ 2.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2Rated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.5
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 4.5
71: Into the FireRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5