Movies
Ratings
200
Memories of MurderRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 1.5
Captain PhillipsRated ★ 4.5
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 4.5
ContactRated ★ 4.5
Die Hard 2Rated ★ 5.0
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0
Before MidnightRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 4.5
TakenRated ★ 4.5
StardustRated ★ 5.0
Casino RoyaleRated ★ 4.0
The ServantRated ★ 4.0
Hello GhostRated ★ 3.5
A Frozen FlowerRated ★ 3.0
Dancing QueenRated ★ 3.5
SilencedRated ★ 4.0
My Boss, My TeacherRated ★ 0.5