Movies
Ratings
34
The MatrixRated ★ 4.5
Happy TogetherRated ★ 4.0
Blood DiamondRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
FarinelliRated ★ 5.0
Sid & NancyRated ★ 4.0
Empire of the SunRated ★ 5.0
The DoorsRated ★ 5.0
Sex, Lies, and VideotapeRated ★ 5.0
City of GodRated ★ 4.0
Four MinutesRated ★ 4.0
ContactRated ★ 5.0
I'm Not There.Rated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0