Movies
Ratings
508
PowderRated ★ 4.5
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.5
Lara Croft: Tomb RaiderRated ★ 4.0
SnatchRated ★ 4.5
American PsychoRated ★ 4.5
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
GreaseRated ★ 4.0
The Mummy: Tomb of the Dragon EmperorRated ★ 4.0
X2: X-Men UnitedRated ★ 4.0
The Mummy ReturnsRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.5
The ExorcistRated ★ 3.5
Oz the Great and PowerfulRated ★ 2.5
GodzillaRated ★ 3.5
Despicable MeRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
Ice Age: The MeltdownRated ★ 3.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Independence DayRated ★ 3.5