Movies
Ratings
50
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 3.0
The RockRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
Ice AgeRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 5.0
Spider-Man 2Rated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.0
Man of SteelRated ★ 5.0
PrometheusRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Real SteelRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 5.0