Movies
Ratings
48 The FairyRated ★ 3.5 The FairyRated ★ 3.5
 The ReaderRated ★ 4.5 The ReaderRated ★ 4.5
 Jane EyreRated ★ 4.0 Jane EyreRated ★ 4.0
 The Act of KillingRated ★ 5.0 The Act of KillingRated ★ 5.0
 The King's SpeechRated ★ 4.0 The King's SpeechRated ★ 4.0
 Yves Saint LaurentRated ★ 4.5 Yves Saint LaurentRated ★ 4.5
 The Lovers on the BridgeRated ★ 3.5 The Lovers on the BridgeRated ★ 3.5
 Marie AntoinetteRated ★ 3.0 Marie AntoinetteRated ★ 3.0
 Brigsby BearRated ★ 3.5 Brigsby BearRated ★ 3.5
 GattacaRated ★ 5.0 GattacaRated ★ 5.0
 The MercilessRated ★ 4.0 The MercilessRated ★ 4.0
 Pride & PrejudiceRated ★ 4.0 Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
 Schindler's ListRated ★ 4.5 Schindler's ListRated ★ 4.5
 OldboyRated ★ 4.0 OldboyRated ★ 4.0
 The Little MermaidRated ★ 4.5 The Little MermaidRated ★ 4.5
 The LoverRated ★ 5.0 The LoverRated ★ 5.0
 To LifeRated ★ 4.5 To LifeRated ★ 4.5
 HerRated ★ 5.0 HerRated ★ 5.0
 JaneRated ★ 4.5 JaneRated ★ 4.5
 WhiplashRated ★ 4.5 WhiplashRated ★ 4.5