Movies
Ratings
401
InterstellarRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.5
Source CodeRated ★ 3.5
S.I.U.Rated ★ 2.0
Men in BlackRated ★ 3.5
Back to the Future Part IIRated ★ 3.0
August RushRated ★ 2.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 3.5
Cast AwayRated ★ 3.5
TransformersRated ★ 3.5
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 3.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 4.0
TakenRated ★ 3.5