Movies
Ratings
60
MementoRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 5.0
American PsychoRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The PrestigeRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
FuryRated ★ 4.5
3 IdiotsRated ★ 4.5
Night at the MuseumRated ★ 4.0