Movies
Ratings
130
Anatomy of a FallRated ★ 4.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 3.0
Cube²: HypercubeRated ★ 5.0
Memento MoriRated ★ 5.0
Nim's IslandRated ★ 5.0
Little WomenRated ★ 5.0
Villain and WidowRated ★ 3.5
Lord of the FliesRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 4.5
James and the Giant PeachRated ★ 3.5
Silent HillRated ★ 4.5
The Princess DiariesRated ★ 4.5
High School MusicalRated ★ 5.0
The Adventures of TintinRated ★ 3.0
Home Alone 3Rated ★ 5.0
ImmortalsRated ★ 4.0
Wrath of the TitansRated ★ 3.5
Percy Jackson: Sea of MonstersRated ★ 3.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0