Movies
Ratings
20
Hector and the Search for HappinessRated ★ 4.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.5
SilencedRated ★ 4.0
Like Father, Like SonRated ★ 5.0
[REC]Rated ★ 4.0
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.0
The Fault in Our StarsRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
The Beauty InsideRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 5.0
FoxcatcherRated ★ 5.0
VeteranRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 5.0