Movies
Ratings
30
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.0
Perfect GameRated ★ 3.0
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 2.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.5
Bleak NightRated ★ 3.5- WishRated ★ 4.0
HopeRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
TangledRated ★ 4.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
The WolverineRated ★ 2.5
The IntouchablesRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 2.0