Movies
Ratings
72- WishRated ★ 2.5
A Beautiful MindRated ★ 3.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 3.5
X-Men: First ClassRated ★ 3.5
World War ZRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 4.5
SkyfallRated ★ 3.5
Iron ManRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 4.0
ConstantineRated ★ 4.0
My Tutor FriendRated ★ 2.0
The PianistRated ★ 3.5