Movies
Ratings
607
Edward ScissorhandsRated ★ 3.5
The InternRated ★ 4.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
The MummyRated ★ 4.0
TwilightRated ★ 1.0
ShortbusRated ★ 3.5
Terminator 3: Rise of the MachinesRated ★ 3.5
Erin BrockovichRated ★ 3.5
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 3.0
ContactRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
The PiratesRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
The Classified FileRated ★ 3.0