Movies
Ratings
100
Black SwanRated ★ 4.0
Radio StarRated ★ 3.0
Bleak NightRated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.5
SawRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 3.0
New WorldRated ★ 3.5
I Am SamRated ★ 5.0
A Moment to RememberRated ★ 2.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
RatatouilleRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 3.5- The CureRated ★ 3.5