Movies
Ratings
94
Summer Time Machine BluesRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
Summer WarsRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
The Little MermaidRated ★ 5.0
Joint Security AreaRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Blade IIRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 3.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.0
Rain ManRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
Independence DayRated ★ 3.0
Charlie's AngelsRated ★ 3.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
Sister ActRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0