Movies
Ratings
275
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
ChappieRated ★ 4.0
The Jungle BookRated ★ 4.5
The ConjuringRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 5.0
MaleficentRated ★ 4.0
Man of SteelRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 5.0
ElysiumRated ★ 4.5
G.I. Joe: RetaliationRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 4.0
The Hunger GamesRated ★ 5.0
TwilightRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.5