Movies
Ratings
177
The Social NetworkRated ★ 3.0
Rain ManRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0
Basic InstinctRated ★ 4.0
Drunken Master IIRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 3.0
Match PointRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
The Matrix ReloadedRated ★ 3.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 3.0
The HuntRated ★ 4.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0