Movies
Ratings
56
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Fault in Our StarsRated ★ 1.0
The ConcubineRated ★ 2.5
Step Up All InRated ★ 2.0
August RushRated ★ 2.0
The IntouchablesRated ★ 2.0
King and the ClownRated ★ 3.0
3 IdiotsRated ★ 1.0
Wolf ChildrenRated ★ 1.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Bleak NightRated ★ 1.0
UlyssesRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 2.5
Life of PiRated ★ 4.0
Resident Evil: AfterlifeRated ★ 1.5- River of No ReturnRated ★ 1.5
HerRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
The Suspect: Muroi ShinjiRated ★ 2.5
Black DogRated ★ 0.5