Movies
Ratings
36
Sherlock HolmesRated ★ 4.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.0
Happy TogetherRated ★ 5.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 4.0
August RushRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 4.0
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The HolidayRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 4.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 2.0
Black Hawk DownRated ★ 3.0
Night at the MuseumRated ★ 2.0