Movies
Ratings
50
8 WomenRated ★ 3.0
TroyRated ★ 5.0
Grave of the FirefliesRated ★ 5.0
James and the Giant PeachRated ★ 5.0
The Cat ReturnsRated ★ 5.0- A Little PrincessRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
The Prince of EgyptRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0
FridaRated ★ 5.0
PredatorRated ★ 1.0
Our Twisted HeroRated ★ 5.0
The Motorcycle DiariesRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
The MummyRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0