Movies
Ratings
136
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Battleship PotemkinRated ★ 4.5
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
American PsychoRated ★ 3.0
Drag Me to HellRated ★ 4.0
Dumb and DumberRated ★ 3.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Running ScaredRated ★ 3.0
The Place Promised in Our Early DaysRated ★ 4.0
The WrestlerRated ★ 5.0
Thelma & LouiseRated ★ 5.0
The Double Life of VeroniqueRated ★ 3.0
The Men Who Stare at GoatsRated ★ 5.0
Hot FuzzRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Rosemary's BabyRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 3.0
The Simpsons MovieRated ★ 5.0