Movies
Ratings
154
GattacaRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
SurrogatesRated ★ 4.0
The HimalayasRated ★ 2.5
New WorldRated ★ 4.5
Cast AwayRated ★ 2.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The Sorcerer's ApprenticeRated ★ 4.0
The PiratesRated ★ 3.5
MoonRated ★ 4.5
Hansel & Gretel: Witch HuntersRated ★ 3.5
Cold EyesRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.0
White: The Melody of the CurseRated ★ 3.0
Zathura: A Space AdventureRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 3.0
FrozenRated ★ 5.0
Lifting King KongRated ★ 3.0