Movies
Ratings
102
WhiplashRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 5.0
The UnjustRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Red Cliff Part IIRated ★ 3.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0