Movies
Ratings
271
The Hateful EightRated ★ 5.0
Back to the Future Part IIRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 3.5
The ConjuringRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 4.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 3.0
The AttorneyRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 3.5
Vanilla SkyRated ★ 4.0
PaprikaRated ★ 3.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 3.5
ArmageddonRated ★ 4.0