Movies
Ratings
102
CloserRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 3.5
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 3.5
Lust, CautionRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
Red CliffRated ★ 3.5
ContactRated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 3.0
The Phantom of the OperaRated ★ 2.5
The TerminalRated ★ 2.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
Blue JasmineRated ★ 5.0
ChicagoRated ★ 3.0
Rush HourRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 3.5
Evan AlmightyRated ★ 2.0
Se7enRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 2.5