Movies
Ratings
76
Reservoir DogsRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
SecretRated ★ 3.5
The IslandRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 3.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
The DreamersRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Anna KareninaRated ★ 4.0
HeroRated ★ 4.5
Rain ManRated ★ 4.5
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
Moulin Rouge!Rated ★ 4.5
Corpse BrideRated ★ 4.5
American PsychoRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0