Movies
Ratings
144
Before the FallRated ★ 4.0
LolitaRated ★ 3.5
Au Revoir les EnfantsRated ★ 3.5
Land of MineRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
Finding ForresterRated ★ 3.5
ShineRated ★ 3.5
Iron ManRated ★ 3.5
X-MenRated ★ 3.0
The Simpsons MovieRated ★ 3.5
Oliver TwistRated ★ 3.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 5.0
Sing StreetRated ★ 4.0
The GiverRated ★ 4.5
August RushRated ★ 3.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
The Hunger GamesRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5