Movies
Ratings
49
MementoRated ★ 5.0- Romeo and JulietRated ★ 5.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 5.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 5.0
The Phantom of the OperaRated ★ 3.0
Corpse BrideRated ★ 5.0
CoralineRated ★ 5.0
South Park: Bigger, Longer & UncutRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Railroad ManRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Snow White and the Seven DwarfsRated ★ 5.0
FriendRated ★ 2.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
JumanjiRated ★ 5.0
PaprikaRated ★ 4.5
BraveRated ★ 4.0