Movies
Ratings
640 Nothing SeriousRated ★ 3.5 Nothing SeriousRated ★ 3.5
 Extreme JobRated ★ 5.0 Extreme JobRated ★ 5.0
 The Golden CompassRated ★ 2.5 The Golden CompassRated ★ 2.5
 Hard EightRated ★ 3.0 Hard EightRated ★ 3.0
 Kamikaze GirlsRated ★ 5.0 Kamikaze GirlsRated ★ 5.0
 Crayon Shin-chan: Pursuit of the Balls of DarknessRated ★ 4.0 Crayon Shin-chan: Pursuit of the Balls of DarknessRated ★ 4.0
 MinariRated ★ 4.5 MinariRated ★ 4.5
 Ten Thousand SaintsRated ★ 5.0 Ten Thousand SaintsRated ★ 5.0
 SuffragetteRated ★ 5.0 SuffragetteRated ★ 5.0
 Duck ButterRated ★ 5.0 Duck ButterRated ★ 5.0
 The Secret World of ArriettyRated ★ 5.0 The Secret World of ArriettyRated ★ 5.0
 ConcussionRated ★ 4.5 ConcussionRated ★ 4.5
 Legally BlondeRated ★ 5.0 Legally BlondeRated ★ 5.0
 The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0 The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
 The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0 The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
 The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0 The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
 BrooklynRated ★ 5.0 BrooklynRated ★ 5.0
 Fried Green TomatoesRated ★ 5.0 Fried Green TomatoesRated ★ 5.0
 ShopliftersRated ★ 5.0 ShopliftersRated ★ 5.0
 Ladies of the ForestRated ★ 4.5 Ladies of the ForestRated ★ 4.5