Movies
Ratings
20
PonyoRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
Mamma Mia!Rated ★ 5.0
Mamma Mia! Here We Go AgainRated ★ 5.0
CarolRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 2.5
The HandmaidenRated ★ 5.0
The Danish GirlRated ★ 5.0
Ant-Man and the WaspRated ★ 3.5
FlippedRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 5.0
The Cat ReturnsRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 2.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
The Devil Wears PradaRated ★ 2.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.0