Movies
Ratings
234
A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
The RevenantRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
The Brand New TestamentRated ★ 3.5
The Tiger: An Old Hunter's TaleRated ★ 3.0
The HimalayasRated ★ 2.5
SicarioRated ★ 4.5
Yellow SubmarineRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.5
The DescentRated ★ 2.5
The Beauty InsideRated ★ 2.5
The ThroneRated ★ 4.0
Sleepless in SeattleRated ★ 3.5- Vampire Cop RickyRated ★ 2.0
The MartianRated ★ 4.0
ShutterRated ★ 2.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 2.0
The Last SamuraiRated ★ 4.0