Movies
Ratings
64
Princess MononokeRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.0
Se7enRated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
All About My WifeRated ★ 3.0
PhilomenaRated ★ 3.5
Total RecallRated ★ 4.0
Battle RoyaleRated ★ 3.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.5
Interview with the VampireRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 4.5
AmélieRated ★ 4.0- Fighter In The WindRated ★ 2.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
50 First DatesRated ★ 3.0
Yes ManRated ★ 3.0