Movies
Ratings
22
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
Sister ActRated ★ 4.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 4.5
X-Men: First ClassRated ★ 4.5
The Amazing Spider-ManRated ★ 4.5
Yes ManRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
TwilightRated ★ 4.0
The Lion KingRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0