Movies
Ratings
95
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 4.5
American BeautyRated ★ 4.5
The Elephant ManRated ★ 4.0
Midnight CowboyRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 4.0
The Lovers on the BridgeRated ★ 4.5
PinaRated ★ 4.0
A SeparationRated ★ 4.5
Sex Is ZeroRated ★ 3.0
War of the WorldsRated ★ 2.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
MulanRated ★ 3.5
UnbowedRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 2.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Dancing QueenRated ★ 2.5
Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 3.0
MossRated ★ 3.5