Movies
Ratings
101
Ode to My FatherRated ★ 4.5
The ProposalRated ★ 3.5
Children of HeavenRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
A Frozen FlowerRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 3.5- WishRated ★ 1.5
Mamma Mia!Rated ★ 4.0
Eat Pray LoveRated ★ 4.0
StreetDance 3DRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 4.0
Dirty DancingRated ★ 4.5
Thread of LiesRated ★ 4.0
AnacondaRated ★ 3.5
Cracked Eggs and NoodlesRated ★ 4.0- She s On DutyRated ★ 3.5
Lovers of 6 YearsRated ★ 3.0
SerendipityRated ★ 5.0