Movies
Ratings
80
Saturday Night FeverRated ★ 4.5
Some Like It HotRated ★ 4.0
FameRated ★ 4.5
Doctor ZhivagoRated ★ 5.0
LolitaRated ★ 3.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.5
Roman HolidayRated ★ 5.0
101 DalmatiansRated ★ 2.5- Romeo and JulietRated ★ 3.5
It Happened One NightRated ★ 4.5
Gone with the WindRated ★ 4.5
Ben-HurRated ★ 5.0
West Side StoryRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 3.0
ChicagoRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 3.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.0
AmadeusRated ★ 2.5
Ocean's ThirteenRated ★ 3.0