Movies
Ratings
98
The WolverineRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
After EarthRated ★ 1.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Man of SteelRated ★ 5.0
Taken 2Rated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The DepartedRated ★ 4.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
KikujiroRated ★ 5.0
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.0
300Rated ★ 5.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Star TrekRated ★ 5.0
Quantum of SolaceRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 5.0