Movies
Ratings
41
WhiplashRated ★ 5.0
One DayRated ★ 5.0
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
CloserRated ★ 3.0
I Give My First Love to YouRated ★ 3.5
Portrait of a BeautyRated ★ 4.0
More Than BlueRated ★ 4.5
Memoirs of a GeishaRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Time Traveller: The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
Becoming JaneRated ★ 4.5
Beauty and the BeastRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.5
Petty RomanceRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.5
Step Up 3DRated ★ 4.5
Maundy ThursdayRated ★ 4.5