Movies
Ratings
25
Forrest GumpRated ★ 5.0
MarathonRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
School of RockRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.5
UpRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Inside MenRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0