Movies
Ratings
62
The Wind RisesRated ★ 2.5
The HelpRated ★ 4.5
From Up on Poppy HillRated ★ 4.0
When Marnie Was ThereRated ★ 4.0
Anne of Green Gables: Road to Green GablesRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Bring It OnRated ★ 5.0
Love ForecastRated ★ 3.5
Love LetterRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 4.5
Architecture 101Rated ★ 4.0
AmélieRated ★ 5.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Swing GirlsRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 5.0