Movies
Ratings
116
HugoRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
Gnomeo & JulietRated ★ 4.0
AtonementRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 3.5
Little ForestRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.0
Fall in Love at First KissRated ★ 2.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Becoming JaneRated ★ 4.0
Doctor StrangeRated ★ 3.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.0
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 3.5
The Guernsey Literary and Potato Peel Pie SocietyRated ★ 3.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
PixelsRated ★ 3.0