Movies
Ratings
49
Kick-AssRated ★ 3.5
Terminator SalvationRated ★ 3.5
HelplessRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.5
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.5
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 3.5
TakenRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 2.5