Movies
Ratings
225
The Hateful EightRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
SpyRated ★ 4.5
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 3.0
The KingdomRated ★ 5.0
OfficeRated ★ 2.5
The Legend of the SwordsmanRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 5.0- WishRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 4.5
A Few Good MenRated ★ 4.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.5
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 4.0
A Dirty CarnivalRated ★ 3.5
The Bourne LegacyRated ★ 5.0
Angels & DemonsRated ★ 4.0
True LiesRated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 3.0
PapillonRated ★ 4.5