Movies
Ratings
20
GattacaRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
UnbowedRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
A Werewolf BoyRated ★ 3.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 3.0
200 Pounds BeautyRated ★ 2.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Cyrano AgencyRated ★ 2.0
DerangedRated ★ 4.0
HelplessRated ★ 3.0
SpellboundRated ★ 2.0